Bilgisayarlı Su Kaçak Tespiti

Bilgisayarlı Su Kaçak Tespiti

Su kaçağı, su tesisatlarında en sık karşılaşılan problemlerden birisidir. Çok hızlı müdahale edilmesi gereken su kaçağına doğru müdahaleler en kısa sürede yapılmazsa korkunç sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu yüzden işi, mutlaka uzmanına bırakılmak gerekir. Firmamız bu alanda uzun yıllardır hizmet vermekte, su kaçağı tespiti yaparken hiçbir yeri kırıp sökmeden, parçalamadan sorunun kaynağını tespit etmektedir.

Teknolojinin en son imkânlarını başarıyla kullanan firmamız, su kaçağının tespitinde bilgisayar destekli cihazlar, termal kamera sistemleri, akustik dinleme cihazları gibi birden çok ürün kullanıyor. Mekâna ve tesisat sisteminin özelliklerine göre çözüm seçen servis görevlilerimiz en zorlu kaçakların dahi kolaylıkla teşhisini yapabiliyorlar.

Su Kaçağının Nedenleri

Firmamız bilgisayarlı su kaçağı tespiti konusunda profesyonel çözüm sağlamaktadır. Su kaçağına sebep olan etkenler ise pek çoktur:

  • Su boruları yüksek basınca dayanıklı malzemelerdir. Fakat kurulum esnasındaki usta hatalarından dolayı borularda zamanla yüksek basınca karşı dirençsizlik meydana gelir ve su sızıntıları oluşur.
  • Tesisat sistemlerinde zaman zaman dıştan gelen darbeler nedeniyle ezilmeler olabilir ve çatlayan borulardan su sızıntısı olur.
  • Su tesisatında suyun basıncı, içindeki kimyasallar, oksijen içeriği gibi çeşitli gerekçelerle meydana gelen korozyonlar zamanla su sızıntısına sebebiyet verebilir. 
  • Binalar zaman içinde çökebilir ve bu aşamada temele döşenen kanalizasyon boruları dışarıya çıkabilir. Contalardan da sızıntı oluşturabilir.
  • Vanaların veya muslukların ani biçimde kapatılması koç vuruşu adını verdiğimiz etkiyi oluşturur. Suyun hızı düşse de basıncı bir anda katlanır ve borularda patlamalara neden olur. Geniş çaplı borular tercih edilerek bu, önlenebilir.

Hızlı ve Güvenli Bilgisayarlı Su Kaçak Tespiti

Pimaş borularında meydana gelen su kaçaklarının tespit edilebilmesinin en etkili yolu bilgisayar destekli çözüm almaktır. Firmamız bu işlemi yaparken kamera görüntüleme cihazlarımız pimaş borularının içerisine sürülür. Cihazımızın içeriden aldığı görüntüler bilgisayar ekranına yansıtılarak servis görevlilerimizce gözlemlenir. Ucunda LED aydınlatma bulunan kameralarımız karanlık ortamdan en net görüntüleri aktarır.

Bilgisayarlı su kaçak tespiti yapılırken sadece kamera ve bilgisayar yeterli değildir. Onu kullanan personelin de deneyimli, alanında uzman, profesyonel kişiler olması gerekir. Aksi takdirde bilgisayar başında görüntüleri izleyen personel yorumları ve analizleri doğru yapamaz. Su kaçağının tespiti ya mümkün olmaz ya da çok uzun zaman alır. Firmamız bünyesinde hizmet veren bütün görevlilerimiz bu konuda eğitim almış, deneyimli ve tecrübeli kişilerdir. Görüntülü su kaçağı tespiti yaparken en doğru çözümlemeleri en hızlı biçimde yapabilirler.

Su kaçağı tespitini başarıyla yapan servisimiz noktasal olarak su kaçağının nereden kaynaklandığını tespit edebilmekte ve gereksiz kırıp dökmeler yerine noktasal atışlarla sorunlara müdahale etmektedir. Bu sayede yaşam alanları en kısa sürede en etkili çözümlere kavuşmuş olmaktadır. Dairelerinizde, binalarınızda karşılaştığınız su kaçakları için 7/24 çağrı merkezimizi arayarak bilgi ve destek talep edebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın