Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı birçok ev ve işyerinin kabusu haline gelmiştir. Ay sonunda kabarık fatura, duvarda su lekesi, sızıntı, sürekli ıslak yer, banyo ve tuvalet tavanında damlacıkların oluşması gibi belirtilerle kaçak kendisi hakkında ev sahiplerine uyarı verir. Çoğu kez beton kırma, fayans sökme işlemleriyle kaçak tespit edilmeye çalışılır. Cihazla su kaçağı tespiti ile kırmaya, dökmeye firma olarak son veriyoruz! Eski uygulamaları rafa kaldırdık! Teknolojik su kaçak tespit cihazı ile evinize zarar vermeden suyun kaçak yaptığı bölgeyi tek atışla buluyoruz. Suyun geçtiği bölgeleri takip ederek sıkıntı yaptığı bölgeyi anında ve ekstra hiçbir fiiliyata gerek kalmaksızın tespit ediyoruz.

Kaçak Tespit Yöntemi

Günümüzde teknolojik inovasyonlar ile her alanda karşılaşılan problemler hem hızlı hem etkili bir biçimde çözüme kavuşuyor. Tabi tesisat sorunlarına yönelik de dizayn edilen birçok çeşit ürün mevcut. Özellikle su kaçağına yönelik tasarlanan cihazların da yer aldığı bu çeşitlilik insanlara çok büyük avantajlar sağlamaktadır. Bunlardan birkaçını kısaca sayabiliriz. Termal cihazlar, bu cihazlar ile sıcak suyun dolaşımda olduğu yerlerin incelenmesiyle kaçak tespiti yapılabileceği gibi kameralı yöntem de kullanılabilir ve bu yöntemle de su kaçağının tespit edilmesi mümkündür. Kameralı cihaz ile suyun geçtiği boruların içinin incelenmesiyle kaçak bulunabilir. Suyun ses frekansının dinlenmesi yöntemiyle çalışan cihaz ile suyun akustiği kaçağın nerde olduğu hakkında bilgi verir.

Asya Tesisat olarak su kaçağı olan bölgeye sadece su kaçağının tespit edilmesine yönelik üretilmiş profesyonel cihazımızın kurulumunu yapıyoruz. Suyun ses akustiğinin değerini inceleyerek cihazımız ile daha ilk hamlede kaçağı tespit ediyoruz. Kaçağı fazla zamanınızı almadan ve kırmadan tespit ederek sorunun giderilmesine yardımcı oluyoruz.

Tıkanık Tuvaletin Açılması

Ev ya da işyerlerindeki tuvaletlerde zaman zaman tıkanıklıklar meydana gelebiliyor. Klozetinizin ya da yer tuvaletinizin sifonunu çektiğinizde eğer sağlıklı bir şekilde tahliye sistemi çalışmıyorsa tıkanıklık olması çok yüksek bir ihtimaldir. Tıkanıklığın sebepleri arasında içine büyük ve katı cisim atılması, bölge kanalizasyon sorunları olarak sayılabilir. Genellikle evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri ile küçük boyutlu tıkanıklıklar açılabilir.

  • Tuvaletlerin yapısına uygun tarzdaki pompa yardımıyla açabilirsiniz,
  • Tuvalet açmaya özel geliştirilmiş formüllü kimyasalı kullanım kılavuzuna bakarak tuvalete dökebilirsiniz,
  • Sağlam ve esnek bir çubuk yardımıyla çok derinlerde olmayan cisimlerin uzaklaştırabilirsiniz,
  • Elinize eldiven geçirerek görünen cisimleri çıkarabilirsiniz,
  • Bulaşık sabunu ve kaynar seviyeye yakın sıcak su yardımıyla ufak boyutlu tıkanıklıklar çözülebilir.

Ancak bu işlemler yapılmasına rağmen sorun geçmiyorsa tıkanmış olan tuvaletleri açmak çok kapsamlı ve donanımlı bir operasyonu gerektirir. Asya Tesisat olarak ile tıkanıklık sorununa en temiz ve en kalıcı çözümleri sunuyoruz. Tıkanıklık açmaya özel tasarlanmış teçhizatlarımız ve bu konuda en geniş tecrübeye sahip olan personellerimiz ile bu sorunla kolaylıkla başa çıkabiliyoruz. Tıkanıklığın daha fazla büyümesini ve zarar vermesini önleyerek çalışıyoruz.

Bir Yorum Yazın