İstanbul Petek Temizliği

İstanbul Petek Temizliği Neden Gereklidir?

Petekler evlerimizin, ofislerimizin kolayca ısınmasını sağlayanürünlerdir. Fakat kullanım süresine bağlı olarak peteklerde kireç, tortu, pislik, kir oluşur. Zamanla bunlar çamur ve balçık haline gelerek peteğin içerisinde yoğunlaşır.Bunun sonucunda peteklerin yarıdan aşağısı ısınmaz olur. Kombiler yüksek ayarda çalıştırılsa dahi petekler ısıtmamaya başlar. Tesisat sisteminin en sonundaki petek hiç ısınmaz olur. Kombi sürekli arızalar yapmaya başlar. Kombi filtresi sürekli tıkanmaya başlar. Bütün bu olumsuzluklarla karşılaşmamak için düzenli olarak petek temizliğinin yapılması gerekir. Firmamız İstanbul petek temizliği hizmetleri dahilinde İstanbul’un bütün semtlerine hizmet vermekte, peteklerinizi güvenli biçimde temizleyerek oluşan sorunları ortadan kaldırmaktadır.

Düzenli Petek Temizliğinin Faydaları

Kalorifer peteklerinin asıl işlev gösteren kısmı içerisidir. Dolayısıyla peteklerin dıştan temizlenmeleri onların sadece parlak görünmelerine vesile olur. Ortamı iyi ısıtabilmeleri için mutlaka içerilerinin temiz olması gerekir. Temiz petekler bulundukları ortamı daha rahat ısıtacakları için kombiniz daha az ve daha düşük derecede çalışmak zorunda kalacaktır. Bu da yakıt tüketiminiziideal seviyeye indirecek, yükselen faturalarınızı düşürerek maddi anlamda size kazanç olarak dönecektir. İstanbul petek temizliğihizmeti sağlayan firmamız uygulamalarında ileri teknoloji cihazlardan yararlanmakta ve 1-1,5 saat gibi kısa bir süre içerisinde bütün peteklerinizin temizliğini yapıp bitirmektedir.

İstanbul Petek Temizliği Aşamaları

Personellerimizİstanbul petek temizliğiişlemlerini yaparken öncelikle mekandaki tesisat, vanalar, kombi ve petekleri gözden geçirir. Herhangi bir kaçak veya tamir gereksinimi varsa müdahale eder. Ardından petek temizleme makinalarımızı tesisata monte eder. Monte işlemi için genellikle banyo, mutfak ya da balkonlarda bulunan kolektörü, radyatörü veya havlupanı kullanır. Ardından gider alanı tespit edilir ve bunun için lavabo, tuvalet gibi alanlar tercih edilir. Gider hortumlarımız 15-20 metre uzunluğunda mevcut olduğu için en uygun alanı gider için kullanabilirler. İlk olarak tesisatın ve peteklerin üst boru sistemi, ikinci olarak da boruların alt kısmı temizlenir. İşlemler esnasında mekânınız hiçbir şekilde kirlenmez.