İstanbul Su Tesisat

İstanbul Su Tesisat

İstanbul Su Tesisatçısı

Su, yaşamın temel kaynağıdır. Fakat olması gereken alanların dışına çıktığı anda problem demektir. Yaşam alanlarımıza ve çalışma alanlarımıza borular vesilesiyle ulaşan suya dair iki farklı tesisat vardır. Bunlardan ilki temiz suyun musluklara geldiği temiz su tesisatı, diğeri de kullanılmış suyun tahliyesine yarayan atık su tesisatı. İstanbul su tesisatçısı olarak bütün su tesisatlarında profesyonel çözümler üretiyoruz. Modern makinelerimiz ve uzman kadromuzla alanımızda fark yaratıyoruz.

Asya Tesisat | İstanbul Su Tesisat
Su Tesisatçısı

Yapılarda oluşacak su kaçağı, yaşam konforunu düşüreceği gibi yapıların sağlığı açısından da büyük problemler doğurur. Bu yüzden de her hangi bir su kaçağında acil müdahale edilmesi gerekir. Firma olarak İstanbul’un bütün semtlerinde 7/24 İstanbul su tesisatçısı hizmeti veriyoruz. Bir telefon mesafesinde bulunuyor, ihtiyaç duyup tarafımıza ulaştığınız andan itibaren dakikalar içinde adreslerinize gelerek kaçaklara, tıkanıklıklara müdahale ediyoruz.

Su Kaçağı Belirtileri

Yapılarda en sık karşılaşılan problemlerden birisi su kaçağıdır. Şu kaçağının olası belirtilerini şöyle sıralayabiliriz:

  • Su faturalarınız benzer kullanımdaki yakınlarınıza göre yüksek geliyorsa,
  • Su sayacınız bütün musluklarınız kapalı olduğu halde dönüyorsa,
  • Banyonuzda tadilat yapıldığı halde alt katın tavanında sararmalar, su damlacıkları, nemermeler oluşuyorsa,
  • Seramiklerinizin arasındaki derzler renk değiştirmişse,
  • Kuruladığınız zeminden sürekli yüzeye su çıkıyorsa,
  • Duvarlarınızda rutubet ve ıslaklık oluşuyorsa,
  • Kanalizasyonlarda yaşayıp evlerde olmaması gereken böceklere evinizde rastlıyorsanız

Mutlaka bir su kaçağı problemiyle karşı karşıyasınız demektir. Su kaçağı problemlerinde iki tespit yöntemi kullanılır. Bunlardan ilk klasik yöntemdir. Bütün bir odanın veya evin tesisatı, fayansları kırılarak arıza tespit edilmeye çalışılır. Bu esnada ev, inşaat alanına döner. Büyük masraf oluşur. İkinci ve modern yöntemde ise bazı teknik cihazlar yardımıyla kaçağın tespitini yapmaktır.

İstanbul Su tesisatçısı Olarak Kullandığımız Teknik Cihazlar

İstanbul su tesisatçısı olarak en gelişmiş su kaçağı tespit cihazlarına sahibiz. Bunlar yardımıyla evlerinizde hiçbir yeri kırıp dökmeden su kaçaklarının merkezini tespit edebiliyoruz. Bu amaçla birbirinden farklı cihaz alternatiflerine sahiptir. Dinleme cihazımız ile sıcak ve soğuk su tesisatlarındaki kaçakların yerini hızlıca tespit edebiliyoruz. Noktasal verilerle tespit gerçekleştiriyoruz.

Termal kamera cihazlarımız özellikle sıcak su borularındaki sızıntıların tespiti için kullanılır. Çoğu zaman boru geçişlerini termal kameralarımızla yapıp dinleme cihazlarımızla noktasal tespitler yaparız. Pis su kameramız ile ise atık su giderlerindeki hasarları tespit ederiz. Giderler içerisine gönderdiğimiz kameralarla tıkanıklıkları ve borulardaki arızalı yerleri tespit ederiz. Böylece sorunlu yerlere kolayca müdahale etme fırsatı buluruz. Yine nemölçer cihazımızla 3 cm kadar derinliğe iner, sızıntıların yerlerini noktasal olarak tespit edebiliriz.

İstanbul su tesisatçısı olarak klasik yöntemler dışında modern arıza tespit ve onarım tekniklerini kullanıyoruz. Donanımlı ekibimizle kırılmış açılması gereken hallerde noktasal yerlerde işlem yapıyor, etrafa zarar vermeden onarım işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Çalışma alanlarımızda orijinaline uygun tadilatlarımızı yaparak sorunsuz alanları sizlere takdim ediyoruz.