Kalorifer Petek Temizliği

Kalorifer Petek Temizliği

Kalorifer petekleri ısıtma sistemlerinin en önemli parçaları arasında yer alır. Kombi ve benzeri makineler içerisinde ısıtılan suyun odalara veya başka yerlere ulaştırılması ve ortamın ısıtılması için kullanılan sistemler olarak bilinir. Radyatör adı da verilen kalorifer petekleri özellikle kış aylarında neredeyse aralıksız olarak kullanılır. Ülkemiz gibi kış şartlarının çetin geçtiği coğrafyalarda petekler sorunsuz olarak çalışmalıdır. Ancak sürekli olarak kullanılan ve metalden yapılmış olan peteklerin içerisinde kir ve pas gibi şeylerin biriktiği görülür. Bu birikmenin bir sonucu olarak kalorifer petekleri verimli olarak çalışmaz. Kalorifer petek temizliği ile hem ısıtma sisteminin hem de özel olarak peteğin normal şekilde çalışması sağlanabilir.

Özel Kimyasallarla İşlem

Firma olarak kalorifer petek temizliğive diğer tesisat tamir ve bakım işlerinde yılların tecrübesi ile hizmet vermekteyiz. Firmamız sıhhi tesisat konusunda sahip olduğu tecrübeye ek olarak yüksek teknolojiye sahip ekipmanları kullanmaktadır. Peteklerin temizlenmesi için sorunun nerede olduğu tespit edilmektedir. Sorun tespiti sonrasında peteklerin içerisine özel kimyasal karışım dökülür. Kimyasal karışım sayesinde peteğin içerisindeki tıkalı alanlar açılarak sıcak suyun her noktaya ulaşması sağlanır. Etkili bir işlem olması ve hızlı şekilde uygulanabilmesi sayesinde tercih edilen bu işlem yapıldığı ortam kirlenmeden temizleme sağlar. Peteğin büyüklüğü fark etmeden tüm sistemlere kolay şekilde uygulanabilmektedir.

Tasarruf İçin Dönemsel Temizlik

Kalorifer petek temizliğienerji tasarrufu açısından belli dönemler itibariyle tavsiye edilen bir işlemdir. Tıkalı ve pis olan petekler ısınma sorunu yaşar. Isıtma sistemi çalışırken peteklerin bir kısmı ısınmadan kalır. Soğuk kalan bölge nedeni ile odalarda ısınma sorunu oluşabilir. Bu gibi durumlar nedeni ile doğalgaz tüketimi yüzde otuz civarı artabilir. Bunların önüne geçmek ve tasarruf sağlamak için peteklerin belli dönemler halinde temizlenmesi gerekir. Firmamız ile irtibat kurarak peteklerinizin en iyi şekilde temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Tertemiz petekler ve ısıtma sistemi ile kış aylarının zorlu hava şartlarında tasarruf sağlayarak ekonomik ısınmanın yolunu açabilirsiniz.