Kırmadan Gider Tıkanıklığı Açma

Kırmadan Gider Tıkanıklığı Açma

Giderler, dairelerdeki binalardaki iki su tesisatından birisidir. Kullanılmış atık suların binalardan dışarı aktarılması, ana atık borusuna ulaştırılması işlevini gören giderler, hayati öneme sahiptir. Banyolarda, mutfaklarda, tuvaletlerde, klozetlerde, banyo lavabolarında bulunan giderler sayesinde yaşam alanları daha sağlıklı ve temiz kalır. Fakat su tesisatlarında en sık karşılaşılan problemlerden birisi de gider tıkanmalarıdır.

Eskiden gider tıkanıklıklarını açmak son derece zahmetliydi. Eve gelen ustalar tıkanıklığın sebebini ve yerini tespit edebilmek için rast gele kırıp sökme işlemi yaparlar, sorunun kaynağını bulana kadar bütün daireyi adeta inşaat sahasına döndürürlerdi. Saatlerce, günlerce lavabolar, kullanılamaz hale gelir, meskenlerde sağlık problemleri ortaya çıkardı. İşlemler sonunda ise büyük masraflar ortaya çıkardı. Teknolojideki gelişmeler pek çok alanda olduğu gibi gider sorunlarında da gelişmelere sebep olmuş ve kırmadan gider tıkanıklığı açma çözümleri ortaya çıkmıştır. Firmamız, gelişmiş altyapısıyla hizmet vermeye başladığı ilk günden itibaren tesisat sorunlarına yepyeni bir boyut kazandırmış, adeta sektörü yeni yeni baştan yaratmıştır.

Uzun yıllardır sektörde gider tıkanıklıkları için çözümler üreten firmamız, her geçen gün gelişimini devam ettirmekte, son gelişmeler eşliğinde hep daha moderni, hep daha verimliyi sunmayı sürdürmektedir. Yaşam alanlarında ve çalışma ortamlarında karşılaştığını gider problemlerinin tespiti ve çözümü konusunda 7 gün, 24 saat çağrı merkezimize ulaşabilir, profesyonel destek talebinde bulunabilirsiniz.

Giderler Neden Tıkanır?

Firmamız gider tıkanıklıklarında gelişmiş teknolojiye sahip cihazlar kullanmaktadır. En zorlu tıkanıklıkları dahi kolayca çözüme kavuşturmaktadır. Fakat giderlerin neden tıkandıklarını ve nasıl önlem alınması gerektiğini bilmekte fayda var:

 • Mutfak giderlerinde oluşan tıkanmalar yemek artıklarının lavabolara dökülmesi, meyve, sebze, yeşillik artıklarının lavaboya gitmesi,
 • Sebze, meyve, yeşillikler yıkanırken toprak benzeri artıkların lavaboya gitmesi,
 • Yemek yağlarının lavaboya dökülmesi, 
 • Çay posalarının lavaboya dökülmesi,
 • Mutfak lavabosu giderinin eğiminin yetersiz olması,
 • Lavabo giderinde çöküntülerin oluşması, 
 • Yapım aşamasında lavabo giderine harç, çimento gibi inşaat atıklarının dökülmesi,
 • 90 dereceli dirsek kullanımı,
 • Tıraş sonrası sakal kıllarının lavaboya akıtılması,
 • Sabun kalıntılarının gidere atılması,
 • Saç artıklarının banyo giderlerine gitmesi,
 • Suda erimeyen tuvalet kâğıtlarının tuvalet giderlerine atılması, 
 • Oyuncak benzeri suda erimeyen nesnelerin giderlere kaçırılması vb.

Cihazlarla Tuvalet Gider Açma Yöntemleri

Giderlerin tıkanma nedenlerine baktığımızda çoğunun kullanıcı hatasından kaynaklı olduğu anlaşılmakta ve küçük önlemlerle engel olunabileceği muhakkaktır. Özellikle sağ artıkları lavabo süzgeçlerinden akıp geçse de gider borularına yapışmakta, zamanla kitle haline gelerek diğer atıkları da biriktirip tıkanmaya neden olmaktadır. Bu da mutfak giderlerinde en çok karşılaştığımız tıkanıklık nedeni olarak yağları karşımıza çıkarmaktadır. Firmamız tuvalet gider açma yöntemleri dâhil tamamında kameralı cihazlarla boruların içini kontrol etmekte, tıkanıklığın tam noktasını ve nedenini tespit etmektedir. Ardından da boruların içerisine uzatılan robotik cihazlarımız sayesinde tıkanıklık açılmakta, dakikalar içinde yaşam alanları kullanıma açılmaktadır.

Bir Yorum Yazın