Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Su Tesisatında Yaşanan Sorunlar

Su tesisatları yapıların en çok kullanılan tesisatları arasında gösterilmektedir. İnsanların farklı pek çok alanda ihtiyaç duyduğu suyun yapı içerisine taşınması, farklı alanlara dağıtılması, kullanımı sonrasında dışarı atılması gibi amaçlar ile farklı sistemler tasarlanmaktadır. Temiz su sistemi yapı içerisinde bulunan kişilerin mutfak, banyo ve benzeri yerlerde kullanmaları için suyu taşımaktadır. Atık su sistemi ise yapılarda kullanılmış ve kirlenmiş olan suyun toplanması ve kanalizasyona ulaştırılması için kullanılmaktadır. Sıcak su sistemi ise yapıların içerisinin ısıtılması ve sıcak suyun kullanılabilmesi için tasarlanmış olan sistemi ifade eder. Tüm bu sistemler içerisinde farklı malzemeler kullanılmaktadır. Kullanılan malzemelerin eskimesi ve kaçak oluşturması normal karşılanabilecek bir durumdur. Kırmadan su kaçağı tespitiortaya çıkan bu olumsuz durumlar için en etkili yöntem olarak firmamız tarafından uygulanan bir sistemdir.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan su kaçağı tespitiduvar içerisinde ya da benzeri kapalı alanlarda bulunan su borularında yaşanan kaçakları tespit etmek için kullanılır. Su sızıntıları pek çok kişinin karşılaştığı sorunlar arasında görülür. Duvar içerisinde bulunan borularda yaşanan sızıntı çok farklı yerlerden dışarı çıkabilir. Duvarı içerisi görülemediğinden sızıntının tam olarak nereden kaynaklandığı tespit edilemez. Firma olarak sahip olduğumuz teknolojik ekipmanlar ile hızlı şekilde sorun kaynağı tespit edilebilmektedir. Termal kamera sistemimiz sayesinde borularda bulunan çatlak ve benzeri sorunlar tespit edilebilir. Sorunun ortaya konulduğu durumlarda tamir işlemini yapmak çok daha kolay olacaktır.

Hızlı ve Sorunsuz İşlem

Kırmadan su kaçağı tespitiiçin kullanılan sistemler, sızıntı kaynağını tam olarak ortaya koyacaktır. Belirlenen sızıntı noktasına özel ilaçlı sistem ile müdahale edilir. Deliği ve çatlak alanları kapatma özelliği olan bu ilaçlar sayesinde duvar üzerinde herhangi bir işlem yapmadan tamir tamamlanabilir. Ancak çatlak alanın büyük olması gibi durumlar için mecburen duvar üzerine işlem yapılması gerekebilir. İki yöntem ile de yapılacak olan işlemler en kısa sürede ve en sorunsuz şekilde tamamlanacaktır.