Mutfak Lavabo Tıkanıklığı Açma

Mutfak Lavabo Tıkanıklığı Açma

Mutfak lavabo tıkanıklığı, hemen her evde olması muhtemel bir sorundur. Çoğu zaman küçük önlemlerle oluşması önlenebilecek bu problem, ortaya çıktıktan sonra mutlaka profesyonel desteğe ihtiyaç doğurur. Eski tesisata sahip dairelerde bu durum daha yaygın olsa da yeni binalarda ve tesisatlarda dahi kolaylıkla mutfak lavaboları tıkanabilir. Firmamız pimaş açma dahil her türü hizmeti profesyonelce yerine getirmektedir.

Mutfak Lavabolarında Tıkanıklık Nedenleri ve Önlemleri

Firma olarak uzun yıllardır mutfak lavabolarının ve pimaşların tıkanıklıklarını açıyoruz. En zorlu tıkanıklıkları dahi başarıyla ortadan kaldırıyoruz. Fakat öncelikle mutfak lavabolarının neden tıkandığını bilmekte fayda var:

  • Mutfak lavabolarının tıkanmasına en büyük neden lavabolara dökülen yemek atıklarıdır. Bunu engellemenin yolu, tabaklar durulanırken dahi olsa yemek artıklarını çöp kutusuna biriktirmektir.
  • Lavaboya döküle çay posaları en sık karşılaşılan tıkanıklık sebeplerinden biridir. Posalar çöp kutusunda biriktirilerek bu durum engellenebilir.
  • Çamurlu, topraklı meyve, sebze ve yeşilliklerin evye içinde temizlenmesi lavabolarda tıkanma yapmaktadır. Toprak, boru dibinde birikerek zamanla tıkanıklık oluşturmaktadır.
  • Sebze, meyve artıklarının lavabo giderine kaçırılması sık karşılaşılan bir tıkanma sebebidir. İnce süzgeçler kullanmak bu bakımdan etkili bir çözümdür.
  • Mutfak lavabolarına dökülen atık yağlar, en büyük sorundur. Yağlar, lavabo süzgecinden geçip gitse de gider borularına yapışmakta, katılaşmakta, diğer atıkları de kendisinde biriktirerek zamanla bütün gideri tıkamaktadır. Üstelik bu yağ birikintileri zamanla kötü koku yaparak bütün mutfağı ve evi etkisi altına alabilmektedir. Yağ atıklarının kesinlikle lavaboya dökülmemesi gerekir.
  • Kullanıcı hatalarının dışında usta hatası adı verdiğimiz mutfak giderlerinin eğiminin az olması, terazi kullanılarak tesisat giderlerinin döşenmemesi, yanlık çapta boruların döşenmesi, gereğinden fazla dirsek kullanımı veya dirseklerin 90 derece gibi keskin açılara sahip olmasıyla inşaat aşamasında giderlere harç, çimento, atık kaçırılması da diğer tıkanıklık sebepleridir.

7/24 Acil Mutfak Lavabosu Açma Desteği

Mutfak lavabo tıkanıklığı için pek çok farklı yöntem önerilebilir. Özellikle internet ortamında basit yöntemlerle tıkalı mutfak lavabolarının kolayca açılabileceğine dair pek çok yazı görebilirsiniz. Fakat yılların bilgi birikimi ve deneyimine güvenerek söyleyebiliriz ki; bilinçsiz yapılan uygulamalar çoğu zaman daha büyük problemler ve masraflar doğurabilmektedir. Özellikle lavabo açısı kimyasallar, asit bazlıdır. Asit, lavaboları tıkayan malzemeleri eritirken aynı zamanda gider borularını da eritebilir. Hatta yoğun kullanımda bütün bir binanın pimaş borularının büzülmesine, erimesine, delinmesine dahi neden olabilir. Bu yüzden kesinlikle bu yöntemi önermiyoruz. Diğer önerilerin ise pek çoğu geçersiz birçoğu da kalıcı değildir. Bunlar yerine modern yöntemlerle hizmet veren firmamızı tercih edebilirsiniz.

Mutfak lavabo tıkanıklığı açma alanında uzun yıllardır hizmet veren firmamız, bir telefon mesafesinde, 7/24 hizmet veriyor. Lavabolarınızda karşılaştığınız problemler için her zaman bizi arayabilir, son teknoloji makinelerimizle gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Servis görevlilerimiz hiçbir yeri kırmadan, sökmeden, dökmeden dakikalar için mutfak lavabolarınızdaki tıkanıklığın merkezini tespit edip sorunu ortadan kaldıracaklardır.

Bir Yorum Yazın