Anadolu Yakası

0216 596 03 03

Avrupa Yakası

0212 462 61 62

HABERLER

Su Kaçağı BulmaSu kaçağı tespiti
Su kaçağı bulma kırmadan makineli cihazlar ve akustik dinleme sistemleri ile tesisat borularının neresinde ve nerede patlak veya sızıntısı olduğunu belirlemek için noktasal su kaçak tespit cihazlarımız ile işinde uzman ekibimiz ile su tesisat kaçaklarını kırmadan noktasal tespit ederek sorunsuz bir şekilde onarımını yapmaktayız. Su tesisat arızaları dairenin tesisat borularının yeni olması su sızıntısı olmaz diye bir kaide olmamakla beraber bu garanti tamamen kullanılan malzeme ve tesisat ustasının yapmış olduğu işçilik sonucu tesisat hatası olabilir veya olmayabilir.
Su tesisat ustası hatalarını birkaç örnek ile açıklayabiliriz:
Su Tesisat ustası boru eklerinin yeteri kadar ısıtmaması veya soğuk havalarda plastik boru kaynağını tam olarak kaynatmaması sonucu kaynak bir zaman sonra kendiliğinden ayırılarak su sızıntılarına neden olabilmektedir. Su sızıntılarının bir diğer sızıntı şekli ise atık su borularında kullanılan contaların su tesisat bazı tesisat ustalarınca (kaçırmaz bu boru )deyip kolay bir şekilde boruları birbirine eklemesi sonucu boru hafiften esnekleşmesi veya tesisat sırasında yanlış bir şeyler sonucu boru su sızdırmalarına ve tıkanmalar sonucu borunun ek yerlerinden su kaçırmasına neden olacaktır.
Atık su tesisat kaçağı kamera ile görüntüleme işlemi nasıl yapılır:
Atık su tesisat kaçağı işlemi lavabo mutfak,tuvalet,giderlerinin hepsine  kamera ile boru içi görüntüleme yaparak su kaçağının hangi boruda çatlak veya kırık olması gibi birçok nedenlerin birleşmesi sonucu su sızdırmalarına veya tıkanmalar sonucu su sızdırmalarına neden olabilecektir. Tıkalı tesisat hatları su sızdırır mı diye soracak olur iseniz tabi ki olur çünkü tesisat bor uları kırık çıkık yerlerden veya contaların takılmaması sonucu boru suyu tam olarak suyu tutamaz ve en yakın yerden sızıntıları baş göstermeye başlamaktadır.
KALORİFER TESİSAT KAÇAĞI İŞLEMİ NASIL YAPILIR:
Kalorifer tesisat kaçağı işlemi kombinin sıcak ve soğuk borularından oluşarak gidiş borusu ve dönüş borularındaki sızıntılardan meydana gelmektedir. Kalorifer tesisat kaçağı bazen çok az su eksiltmeler ile anlaşılmakta veya duvar kabarmaları veya daha büyük su kaçaklarında ise her gün kombinize su eklemeniz ile bu sorun ile karşı karşıya gelmiş bulunmakta olursunuz.
Kalorifer kaçağı işlemi KİMYASAL İLAÇLAR İle kapatılabilme bazen ise borunun aşırı derece su kaçırması gibi durumlarda ise  cihaz ile  kalorifer borularındaki kaçak tespit edilerek su sızıntısını bulup onarımı hatalı olan bölgeyi açarak tamiratı yapılır.
YÜZEYSEL SU KAÇAKLARI VE FAYYANS ARALARINDAKİ SU SIZINTILARI NASIL OLUŞUR:
Yüzeysel su kaçakları banyo lavabo giderlerinin etrafı veya teras katların genellikle sıkıntı bundan ibaret olup su sızıntıları meydana getirebilmektedir.Fayyans aralarının açık olması arasından suların akıp betona çekmesi sonucu suyun alt kattaki tavanda kabarcıklara veya aşırı yağmurlarda ise damlatmalara neden olabilmektedir.

 


ASYA -0216 596 03 03
İnönü Mah, 438. Sk. No: 36/B, 34203 - Bağcılar / İstanbul