Petek Temizliği

Isıtma Tesisatı Bakımı

Isıtma tesisatı ülkemiz gibi soğuk mevsimlerin yaşandığı yerler için oldukça önemli sistemlerdir. Yapıların iç kesimlerinin ısıtılması ve yaşanabilir olmasını sağlaması açısından hayati önemde sayılabilecek türde tesisatlardır. Isıtma tesisatları içerisinde ağırlıklı olarak kalorifer petekleri ve kombiler kullanılır. Bu sistemlerin istenilen şekilde ısıtma sağlayabilmesi açısından belli aralıklar ile bakım yapılması gerekir. Isıtma tesisatının verimli çalışabilmesi için kombilerin bakımı ve petek temizliği işlemi aksatılmaması tavsiye edilen işlemler arasında yer alır. Bu işlemlerin aksatılmadan dönemler halinde yapılması hem ısıtma maliyetlerini düşürecek hem de ısıtma işleminden alınan verimi yükseltecektir.

Petekler İçin Temizlik Hizmeti

Kalorifer sistemleri içerisinde petekler oldukça basit ama işlevsel olan şeyler olarak değerlendirilir. Kombi içerisinde ısıtılan su peteklere ulaştırılarak ortamın ısıtılması sağlanır. Peteklerin içerisinde kış aylarında sürekli olarak sıcak su dolaşmaktadır. Isıtılan ve peteklerden geçen sıcak su neden ile petekler ve diğer boruların içerisinde kirlenme oluşabilmektedir. Firma olarak petek temizliği işlemi ile bu kir ve parçaların temizlenmesi hizmetini sunmaktayız. Özel ekipmanlar kullanarak kalorifer sistemi içerisinde bulunan peteklerin ve boruların temizlenmesi sağlanır. Bu işlem için geliştirilmiş olan makine ile yapılan işlem oldukça iyi sonuç alınmasında etkili olmaktadır. Ayrıca makineye ek olarak kimyasal içerikler temizleme işlemi için tercih edilmektedir. Bu kimyasal içerik sayesinde petekler ve borular zarar görmeden kolay şekilde temizleme yapılabilmektedir.

Petek Tıkanıklık Açma

Isıtma tesisatında bakım ve temizleme yapılmaması peteklerde tıkanıklık yaşanmasına neden olabilir. Kalorifer tesisatında kullanılan peteklerin iç kısımlarında oluşan kir ve parçalar peteklerin tıkanması sonucunu doğurur. Tıkanan yerler nedeni ile peteklerin bir kısmı ısınırken bir kısmı soğuk olarak kalır. Odanın istenilen seviyede ısınmaması sorununu oluşturan bu durum ısınma maliyetlerinin artmasını sağlar. Bunun önüne geçilmesi için tıkanıklık sorunu yaşayan petekler için açma hizmeti sunuyoruz. Petek temizliği işlemi ile tüm petekleriniz sorunsuz şekilde çalışırken ısınma noktasında kolaylık oluşacaktır. Kalorifer sisteminiz çalışırken peteklerinizi kontrol ederek sizde yüksek maliyetlerden kurtulabilirsiniz.