Su Kaçağı Bulma

Su Tesisatı Tamiri

Su tesisatı, yapıların temiz ve kirli sularının taşınması için tasarlanan tesisatlardır. Temiz sular borular yardımı ile lavabo ve benzeri alanlara ulaştırılır. Buralarda kullanılan sular ise atık su sistemine taşınır ve binalardan kanalizasyona gönderilir. Bunlara ek olarak da ısıtma sistemi içerisinde su boruları kullanılır ve bunların içerisinde su geçer. Sürekli olarak su geçişi yapılan bu tesisat sistemlerinin sorun yaşaması kaçınılmaz bir durumdur. En çok karşılaşılan sorun olarak su kaçağı oluşması görülmektedir. Dairelerin genellikle taban ya da duvarlarında oluşan su kaçakları alt katlara sızıntı olarak kendisini gösterir. Su kaçağı bulma işlemi ile birlikte bu sorunlar kolay şekilde çözülebilir.

Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı bulma işlemi için firma olarak özel ekipmanlar ile hizmet vermekteyiz. Su, en küçük deliklerden ve beton arasından bile sızabilen bir maddedir. Bu özelliği ile suyun delik olan yerden başka bir yere ulaşması oldukça kolaydır. Duvar gibi yerlerde oluşan sızıntının kaynağı uzak bir noktada olabilir. Duvarları kırarak sızıntı tespit etmeye çalışmak çok zor ve maliyetli bir işlemdir. Sahip olduğumuz özel ekipmanlar ile termal görüntüleme yaparak sızıntı ve kaçağın nerede olduğu kolay şekilde tespit edilebilir. Termal sistem sayesinde su boruları üzerindeki sorunlu bölge kolay şekilde tespit edilmektedir. Duvarları kırmaya gerek kalmadan işlem yapılması sayesinde ortalık toz ve kir olmadan tamir işlemi yapılabilir.

Hızlı ve Etkili İşlem

Özel termal sistemler sayesinde hızlı şekilde bulunan kaçak noktasının tamiri için yapılan işlemlerde yine aynı hızda gerçekleştirilmektedir. Termal sistem ile tespit edilen sorunlu bölge için özel ilaç ile tamir işlemi yapılır. Su kaçağı bulmasonrasında küçük olan delik ve çatlaklar ilaç ile tamir edilmeye çalışılır. Ancak büyük olan ve özel sıvı ile tamir edilemeyen yerler için başka işlemler gerekebilir. Bunun için tam olarak tespit edilebilen noktaları kırılması ve boruların tamir edilmesi şeklinde işlem yapılır.