Su Tesisat Kaçağı Tespiti Cihazla Arıza Bulma

Su kaçağı tespiti cihazı ile tesisat borularındaki sızıntı olan bölgeyi tespit etmek için kullanılır, tesisat kaçağı bulma cihazı evinizdeki kalorifer tesisat, sıcak soğuk su tesisat kaçağı banyo lavabo gider kaçaklarını bulunmasına tespit edilmesini sağlamaktadır. Tesisat kaçağı eski plastik borularının boru boyunca ince çizik şeklinde patlamasına neden olmakla beraber boruların su patlağı sonucu alt kattaki dairenin tavanından su sızdırmasına neden olmaktadır eski plastik mavi boru veya yeni tesisat borularında ise mavi boruların dayanıklı olmaması sonucu şehir şebekesinden gelen suyun basıncına dayanamaması sonra patlamasına neden olmaktadır. Diğer bir problem ise boru eklerini iyi kaynamamış olması sonucu sızıntılara neden olacaktadır. Tesisat kaçağı sadece su borularının kaçırması ile bağdaştırmamak gereklidir. Çünkü bazen tesisat kaçağı olmayıp sadece fayans aralarından su kaçırmasına veya balkon giderlerinin yağmur suyunun daire içerisinde olan boruların etrafındaki izolasyon tam yapılmaması sonrası su sızıntılarına neden olmaktadır. Tesisat arızası bazen ise kendi dairenizden olmayıp karşı dairenin duvarından sizin dairenin alt katına su sızdırarak alt kattaki normal olarak su kaçağının sizde olduğunu sanarak sürekli bir arayış içerisinde olur. Tesisat bina içerisindeki en önemli unsurlardan biridir Muta hitlerin su tesisatçıları ucuz malzeme kalitesiz işçilik sonra bina zamanında dahi ve bina bitiminden sonra ev sahiplerinin evlerine taşınması sonrası bu tur sorunlar ile butun dairelerce karşılaştığımız olmaktadır. Tesisat usta demeye bin şahit lazım olan kişilere düşük fiyatlara yaptırılan tesisat boruları bir zaman sonra ev sahiplerinin başına bela olmaktadır.
Kalorifer tesisat kaçağı nasıl bulunur Kalorifer kaçağı kalorifer borusunun gidiş veya dönüş borusunda kaçak olması sonrası kombinin sürekli su eksiltmesine ve arızaya geçmesine neden Olur. Çünkü tesisat borularındaki basınç sürekli düşeceği için kombi sürekli kırmızı ışık arıza bildirimi yaparak bu sorunun çözülmemesi sonrası kombinizin ana kart olan beyninde hasar olmasına neden olarak size büyük bir maliyet ile karşınıza çıkar.
Yangın Hattı Tesisat Kaçağı nasıl Bulunur?
Yangın tesisat kaçağı daire kaçaklarına nazaran daha fazla olup toprak altında olan buyuk çaplı borulardaki su patlaklarını yerin 1,5 metre altına kadar su kaçaklarını noktasal tespit ederek aşırı su kayıplarının yüksek faturalardan kurtulasını sağlar. Genellikle bu kaçaklar kaynak yapılırken veya boruların birbirine dişliler ile sıkılırken eklerin aralarına kullanılan malzemenin kalitesiz olması bir süre sonra su kaçırmasına veya demir boruların iyi izole edilmemesi sonrası toprak altın başka yerlerden su alarak borunun çürümesine ve su basıncına dayanamayarak ufak çaplı boruda delikler oluşması sonrası yangın su deposunun sürekli su kayıp etmesine neden olmaktadır.