Su Tesisat Tıkanıklığı Açma

Su Tesisat Tıkanıklığı Açma

Su tesisatları, binaların, yapıların yaşanılabilir hale gelmesini sağlamaktadır. Fakat atık su giderlerinde zaman zaman tıkanmalar olabilmekte ve büyük problemlere neden olmaktadır. Firma olarak klasik yöntemler dışında teknolojiyi kullanarak pimaş açma dâhil, tesisatlardaki tıkanıklığın tespitini noktasal olarak yapmakta, hızlı biçimde de çözmekteyiz. Hiçbir yeri kırıp dökmeden gerçekleştirdiğimiz işlemler için 7/24 çağrı merkezimizi arayabilir, acil destek talebinde bulunabilir, etkili çözümlerimizden yararlanabilirsiniz.

Su Tesisatlarında Meydana Gelen Tıkanıklıkların Nedenleri

Su tesisatlarındaki tıkanıklıkların nedenleri giderlerin bulundukları alanlara göre değişir. Mutfak tesisatlarının tıkanmasında en büyük etken, yemek artıklarıdır. Tabakların durulanması esnasında evye içine dökülen artıklar dahi zamanla tıkanıklık oluşturabilir. Yine sebze meyve ve yeşilliklerden çıkan topraklar, çamurlar boruların dibine çökmekte ve tıkanıklığa sebep olmaktadır. Lavabo süzgecinden kaçan sebze, meyve, yeşillik parçaları da zamanla tıkanıklık yapabilmektedir.

Banyolarda süzgeçlerden akan saçlar, kıllar ve sabun artıkları da tesisat borularını tıkayabilmekte, özellikle de sabun artıkları yapışkan olmaları hasebiyle banyo giderlerinin en büyük tehlikesidir. 

Tuvalet, klozet gibi giderlerin tıkanmasında da kullanıcı hataları büyük pay sahibidir. Suda erimeyen kalitesiz tuvalet kâğıtlarının gidere atılması, yoğun kullanılan tuvaletlerde gidere atılan tuvalet kâğıtları, hasta bezi, çocuk bezi, ped gibi suda zor eriyen nesnelerin giderlere atılması rahatlıkla tıkanıklığa sebep olabilmektedir. Lavabolarda biriken saç yumaklarının, ıslak mendillerin, sağlık gereçlerinin klozet ve tuvaletlere atılması da borularda tıkanıklık yapabilmektedir.

Atık yağlar, klozetlerde, mutfak lavabolarında, banyo lavabolarında ve diğer bütün tesisatlardı en büyük tehlikedir. Çünkü atık sağlar, süzgeçlerden geçse de borulara yapışmakta, zamanla diğer cisimleri de üzerinde biriktirip katılaşarak tesisatları tıkamaktadır.

Kireçlenme, ülkemizin hemen her yerinde su tesisatları için olumsuz bir etkendir. Bütün gider borularında zamanla kireçlenme oluşmakta, boruların çapını daraltarak tıkanıklığa neden olmaktadır.

Modern Yöntemlerle Su Tesisatı Tıkanıklığı Açma

Kullanıcıların daha dikkat ve özverili olmaları su tesisatlarının çok daha verimli kullanılabilmesini sağlar. Bunun için öncelikle yabancı cisimleri giderlere atılmaması gerekir. Mutfak lavabolarında daha ince delikli süzgeçlerin kullanılması lavabolara daha az yabancı cisim kaçışını sağlayacaktır. Bütün dikkatlere rağmen ortaya çıkan bir sorunda ise firmamız gibi su tesisat tıkanıklığı açma alanında bir profesyonelden destek alınmalıdır.

Firmamız modern yöntemler ve ekipmanlar kullanarak su tesisatlarındaki tıkanıklıkları kolayca tespit etmektedir. Kameralı cihazlarımız borular içinde ilerletilerek sorunun merkezi bulunmakta, bilgisayar ekranına yansıyan görüntüler servis görevlilerimizce analiz edilerek tıkanıklığın tam yeri ve nedeni çözümlenmektedir. Ardından robot cihazlarımızın ucuna tıkanıklığın türü ve seviyesine göre aksesuarlar takılarak boru içinde ilerletilmekte, parçalanması gereken bir tıkanma ise parçalanmakta, alınması gereken bir nesne ile çekilip dışarı çıkarılmaktadır. Kamera görüntülerinde takip edilen bütün işlem sonunda tıkanıklık tam olarak açılıp tazyikli su ile tesisat yıkanmakta, güvenle kullanılabilir hale getirilmektedir.

Bir Yorum Yazın