Klozet Tıkanıklığı Açma

Klozet Tıkanıklığı Açma

Klozet tıkanıklığı evlerde ve iş yerlerinde en sık karşılaşılan problemlerden biridir. Üstelik klozet tıkanıklığı diğer lavabo tıkanıklıklarından çok daha sıkıntılıdır. Zamanında ve doğru müdahale edilmezse tuvaletleri kullanılamaz hale getirdiği gibi sağlık ve hijyen bakımından da pek çok sorun doğurabilir.

Pek çok farklı nedenden dolayı klozetler tıkanır ve bunun büyük bir kısmı kullanıcı hatasından kaynaklanır. Firma olarak uzun yıllardır bu alanda profesyonel destek sağlıyoruz. Evlerdeki, iş yerlerindeki ve diğer bütün alanlardaki klozetlerde meydana gelen tıkanıklıkların yerini tespit edip çözüm üretiyoruz. Klasik yöntemler yerine hizmet vermeye başladığımız ilk günden bu yana teknolojiyi bütün olanaklarıyla kullanıyoruz.

Klozet tıkanıklığının tam yerini ve nedenini kameralı cihazlarımız ile tespit ediyor, robot makinelerimizin özel ekipmanları sayesinde tıkanıklığı ortadan kaldırıyoruz. Klozet tıkanıklığı açma alanında ilk günden bu yana benzersiz çözümler üreterek hiçbir yeri kırmadan, dökmeden, delmeden işlemlerimizi sonlandırıyoruz. Hiçbir yeri kirletmeden ve mesken sakinlerini rahatsız etmeden dakikalar içinde sorunları ortadan kaldırıyor, sağlıklı, hijyenik, ferah yaşanılabilir ortamlar ortaya çıkarıyoruz.

Klozet Tıkanıklığının Nedenleri ve Çözümleri

Yıllardır tuvalet gider açma hizmeti veren firmamız her türlü tıkanıklığın üstesinden gelmeyi başarmaktadır. Fakat öncelikle klozetlerin neden tıkandığını ve nasıl önlenebileceğini bilmekte fayda var:

  • Klozetlerin en bariz tıkanma nedeni yabancı atıkların klozete atılmasıdır. Suda hızlı çözünmeyen tuvalet kâğıtları zamanla tıkanıklığa yol açabilmektedir. Çok yoğun kullanılan klozetlerde bütün tuvalet kâğıtları rahatlıkla giderleri tıkayabilmektedir. Bu yüzden kullanılan tuvalet kâğıtları bir çöp kutusunda biriktirilmelidir.
  • Hasta ve çocuk bezleri suda zor çözünür. Bunların klozete atılmaları rahatlıkla tıkanıklığa sebep olabilir.
  • Banyo ve lavabolarda biriken saçların, özellikle de saç yumaklarının klozete atılması son derece sağlıksızdır.
  • Islak mendil, kondom ve başka sağlık gereçleri de klozetlerdeki tıkanıklığın temel gerekçelerindendir. Bütün bunların klozete atılması yerine çöp kutularında toplanması gerekir.
  • Klozet ve lavabolara dökülen atık yağlar gider borularının en büyük düşmanıdır. Çünkü yağlar, gider borularına yapışır ve zamanla diğer atıkları da biriktirerek klozetlerde, giderlerde büyük tıkanıklıklara sebep olur.
  • Evlerde yapılan genel temizlik sonrası kimi zaman kovalar klozetlere dökülüyor. Kovalar içinde kalıp fark edilmeyen temizlik bezi benzeri nesneler de tıkanıklık oluşturabiliyor. Bunun yanında alçı, çimento gibi malzemeler kaplardan temizlemek için klozetlere dökülebiliyor. Kısa sürede katılaşabilen bu atıklar da klozetlerde tıkanma yapıyor.

Evde Tıkanmış Tuvalet Açma Yöntemleri

Kullanıcı hataları dışında klozetlere inşaat esnasında harç, çimento vb. atıkların dökülmesi de zamanla tıkanma yapabiliyor. Gider boruların doğru eğime sahip olmaması, yanlış çapta boru kullanımı gibi usta hatasından kaynaklı tıkanıklıklar da olabilmektedir. Evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri şeklinde tavsiyeler olsa da bunlar çoğu zaman daha büyük problem doğurabilmektedir. En sağlıklı olan firmamız gibi bir uzmandan destek alarak, kameralı robot cihazlarla klozetlerin tıkanıklığının açılmasıdır. Bunun için 7/24 hizmet veriyor, sorunları hızlıca ortadan kaldırıyoruz.

Bir Yorum Yazın