Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet tıkanıklığı, modern tesisat düzeni içinde en sık karşılaşılan problemlerden birisidir. Üstelik tuvalet tıkanıklığı diğer bütün tıkanıklıklardan çok daha risklidir. Çünkü sadece tuvaletleri kullanım dışı bırakmakla kalmaz bütün bir meskeni kötü koku, hijyensiz ve sağlıksız bir ortam ile baş başa bırakır. Dolayısıyla tuvalet tıkanıklığı açma hizmeti alınacak firmamın çok özenle seçilmesi, deneme yanılma yöntemiyle değil de noktasal çözümlerle ortadan kaldıracak firmalarla çalışılması gerekir. Firmamız, yılların deneyimi ve bilgi birikimi ile tuvalet tıkanıklığı sorununun en hasarsız biçimde çözülmesini sağlamakta, özel cihazlar kullanarak dakikalar içinde problemi ortadan kaldırmaktadır.

Tuvalet tıkanıklıklarında en büyük risk geri taşma olmasıdır. Bu yüzden yanlış müdahale, aşırı su akıtma gibi etkenler kâbusun boyutunu çok daha büyütebilir. Geri taşma durumu pek çok hastalığa davetiye çıkarabildiği için en hızlı ve sonuç odaklı şekilde müdahale edilmesi gerekir. Firmamız hizmet vermeye başladığı ilk günden bu yana klasik yöntemlerle eğil, son teknoloji cihazlarla tıkanıklıklara müdahale etmektedir. Problemi kökünden çözme odaklı servisimiz kameralı cihazlar kullanarak tıkanıklığın nerede ve neyden kaynaklı olduğunu tespit etmekte, özenle müdahale ederek çok daha basit, daha zahmetsiz ve az maliyetli biçimde çözüm sağlamaktadır.

Cihazlarla Tuvalet Gideri Açma

Tuvalet tıkanıklığı nedenlerine baktığımızda en büyük pay, kullanıcı hatalarına aittir. Kullanıcıların kimi zaman umursamaz davranmaları kimi zamansa farkına varmadan yaptıkları hatalar tuvaletlerin tıkanmasına yol açmakta, yaşam alanlarını olumsuz etkilemektedir.

Tuvaletlerde kullanılan tuvalet kâğıtlarının pek çoğu suda erise de bir kısım kalitesiz tuvalet kağıtları suda erimemekte, ya da geç erimektedir. Bu da giderlerin tıkanmasına yol açmaktadır. Yoğun olarak kullanılan tuvaletlerde ise en kaliteli tuvalet kâğıtları dahi kolaylıkla tıkanmalara sebep olmaktadır. Bu yüzden kullanılan tuvalet kâğıtlarının kesinlikle bir çöp kutusunda biriktirilmesi, tuvalet giderlerine atılmaması gerekmektedir.

Çocuk bezleri, hasta bezleri bayanların kullandıkları pedler de suda erimezi zor maddelerdir. Fakat bunlar çoğu zaman tuvaletlere atılarak imha edilmeye çalışılmaktadır. Bunlar da erimeyerek tıkanıklığa yol açmaktadır.

Tuvalet gideri açma esnasında karşılaştığımız en büyük nedenlerden birisi de küçük çocuklu evlerde çocukların tuvaletlere oyuncaklar, yabancı nesneler düşürmesidir. Bunlar suda erimediği ve gider borularından geçmediği için tıkanma yapabilmektedir.

Evde Tıkanmış Tuvalet Açma Yöntemleri

Pimaş borularında ideal eğim %3’dür. Fakat kimi zaman terazi kullanılmayarak daha az eğimli döşemeler yapılır. Bu da gerek suyun gerekse diğer atıkların ana boruya ulaşmadan pimaşlarda tıkanmasına neden olur. Zamanla da tuvaletlerde tıkanma meydana getirir.

Evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri adı altında çeşitli öneriler olsa da bunların pek çoğu daha büyük problemler doğurduğu gibi birçoğu da geçici çözüm üretmektedir. En sağlıklı olan firmamız gibi profesyonel bir servisten hizmet almaktır. Firmamız 7/24, kırmadan, sökmeden cihazlar yardımıyla tuvalet giderlerini açmaktadır.

Bir Yorum Yazın