Her kış sorunsuz olarak çalışan petekleriniz bir kış gelir ve ısı verme konusunda düşük bir etki sağlamaya başlayabilir. Zamanla gerçekleşen bu durum, peteklerin bir kısmının sıcak olması ve bir kısmının soğuk olmasıyla da ön plana çıkabilmektedir. Bu tür sorunların temel nedeni, iç tesisatındaki tortuların birikmesi ve onların ısınan suyun yollarını tıkamasıyla meydana gelmektedir. Ayrıca peteklerin bir kısmının ısınıpta, bir bölümünün ısınmaması gibi yine iç tesisata dayalı olarak problemlerin yaşanması muhtemeldir. Arnavutköy petek temizleme hizmetlerimiz, peteklerinizin ısınma sorunlarını ortadan kaldırmak için vardır.

Peteklerin Isınma Konusunun Çözümü Temizlik

Peteklerin en iyi şekilde temizlenmesinin sağlanması, peteklerin içerisine doğrudan kimyasal koymak ve 1 gün bekletmek değildir. Bunun belirli bir işleyişi vardır ve profesyonel olarak gerçekleştirilmesi gerekiyor. Herhangi bir şeklide Arnavutköy ilçesinde sağladığımız petek temizliğinde;

  • Peteklerinizi yerinden sökmeyiz,
  • Üstün körü bir iş yapmayız ve kalitesi olmayan kimyasallar kullanmayız,
  • Gelişmiş cihazlarımız peteklerin doğru şekilde temizlenmesi adına kullanılır,
  • Ekiplerimiz sorunun nedenini öncelikle araştırırlar,
  • Ev ya da iş yerlerine bağlı olarak yapılan incelemelere göre beklentileri veren bir işlem yapılır.

Tüm bunlar Arnavutköy petek temizleme çalışmalarımız altında elde edilir. Sizlere tertemiz olan bir petek sunarak, ısı konusunda sorun yaşamamanızı sağlıyoruz. Ayrıca bilinmelidir ki, petekleriniz ısı vermiyorsa ve siz uzun süredir temizlik yapmadıysanız, kombinin ısı ayarını yükseltmeyin. Bu durum var olan ısı etkisinin iki katı fazlasını harcamanıza neden olur. Ayrıca yine beklediğiniz verimi ısı konusunda alamazsınız.

Petek Temizleme Nasıl Yapılıyor?

İstanbul ilinde sağladığımız petek temizleme işlemleri, profesyonel bir çalışma ile yapılır. Bunun için filtreleme cihazı ve kimyasal etkiyi aynı anda sağlayan sistemi kullanmaktayız. Bu sayede petekler yerinde dururken, cihazı peteğin ilgili kısımlarına bağlayarak, kimyasal + sıcak su aynı anda çalışır. Peteğin tüm tesisatının içerisinde gezinen bu etki, peteklerin tıkanmasına neden olan tüm problemlerinin giderilmesini de sağlar. Bu sayede Arnavutköy petek temizleme işlemi son derece başarılı sonuçlarla sizler adına sunulmaktadır. Petekleriniz artık ısı konusunda bir sorun çıkarmayacak ve siz 2 yılda bir temizliğini yaparak, kış ayarlında kafanız rahat şekilde evinizde-işyerlerinizde soğuktan korunabilirsiniz.