Peteklerin kullanılmaya bağlı olarak, suyun taşıdığı kireçler ve diğer maddelere dayalı bir tıkanma sorunu meydana getirme durumu vardır. Petekler su yolu ile ısınma etkisini sağladıkları için zamanla suyla birlikte taşınan kireçler, peteğin iç tesisatında tıkanmalara neden olabiliyor. Bunlar peteklerin su kanallarının daralması ve geçiş yollarının engellenmesiyle ısı kaybının oluşmasına neden olur. Bu yüzden peteklerin temizlenmesi, iyi bir ısı veriminin alınabilmesi açısından önemlidir. Sizlere Ataşehir petek temizleme hizmetini bu kapsamda sağlayarak, en uygun ve profesyonel bir temizleme faaliyetleri gerçekleştirmekteyiz.

Peteğin Suyla Temizlenmeye Çalışılması

Doğrudan kullanılan su, peteklerin temizlenmesini sağlayan bir işlevi barındırmamaktadır. Su kullandığınızda kireç ve tortu oluşumları daha da fazla artar ve daha önceden oluşan birikmelere destek olur. Kimi zaman peteğin içerisinden pis su çıksa da bu temizlendiği anlamına da gelmemektedir.

Çünkü katı ve sert hale gelen kireçlenmeler, suyun normal geçici ile arınmazlar. Daha fazla kireç oluşumlarına sebebiyet verebilmektedir. Bu yüzden peteklerin içerisindeki suyun alınması ya da suyun yeniden eklenmesi, tesisat üzerinde genel geçer bir temizlik olgusuna neden olur. İstediğiniz ısı verimini yine alamazsınız. Bunun içinde İstanbul bölgesinde sizler adına petek temizleme hizmetini gelişmiş ekipmanlar ile sağlıyoruz.

Profesyonel Petek Temizleme Hizmeti

Ataşehir petek temizleme hizmetinde, peteklerin temizlenmesi ve tamamen iç tesisatında yer alan kireç-balçık-tortuların arındırılması için cihazlar kullanılır. Bu cihaz özel bir cihazdır ve kendi içerisinde belirli bir basınç etkisini, sıcak su ve kaliteli kimyasal ile birlikte sağlar. Zaten kullanım amacı da bu olan cihaz, peteklerin yerinden çıkartılmadan ve herhangi bir zarar vermeden temizleme işlemlerinin tamamlanmasını sağlamaktadır. Ataşehir ilçesinde verdiğimiz hizmette kullandığımız petek temizleme cihazı;

  • Cihazın temel görevi var olan az basınç etkisi ile yüksek debi olanağının sağlanarak, sıcak su ve kimyasalı bir arada dolaştırır.
  • Yapılan bu dolaşım, peteklerin içerisinin tamamen temizlenmesini sağlar.
  • Cihazın içerisinde yer alan filtre ise aynı pisliği tekrar peteğe göndermeden temizlenen suyun yine peteğin içerisinde gezinmesine olanak sağlamaktadır.

Böylece Ataşehir petek temizleme çalışması tam bir profesyonel çalışma ile sağlanmış olunuyor.