Peteklerin ısı konusunda sıkıntı vermeye başlaması ve istenilen sıcaklık etkisinin alınmaması, zamana dayalı bir eylemle ortaya çıkar. Zor ısınmaya başlaması, bir bölümünün ısı verip bir kısmının soğuk olmasından ya da hiç ısınmaması sorunların habercisidir. Bunların temel nedenleri, petek içerisinde oluşan pisliklerin sıvının ilerleyişini engellemesindendir. Ayrıca dibe çökmesiyle su alt kısımlara ulaşamadığı için alt kısımların soğuk olması da genelde bu yüzdendir. Tüm bunların giderilmesi için Avcılar petek temizleme hizmeti veriliyor. Verdiğimiz bu hizmet, peteklerin çıkartılmadan temizlenmesine dayanır.

Peteklerin Isınma Sorunlarında Temizleme

Temizlenme ortalama 2 yılda bir yapıldığında ve istenirse senede 1 kez yapıldığında peteklerdeki ısı kayıpları ortadan kalkar. Çünkü kullanılan su, peteğin içerisinde kireçler taşır ve bu kireçler birikme yapar. Bu yüzden tıkanma ve suyun geçiş güzergahlarının engellenmesi tıkanmaların en büyük etkenlerinden bir tanesi olmaktadır. İstanbul ilinde ise sizlere profesyonel bir çözüm yolunu İstanbul üzerinde sağladığımız tesisat hizmetinde, gelişmiş cihazlar yardımı ile sunuluyoruz.

Petekler Yerinde Kalıyor: Peteklerinizin çıkartılması artık geçerli olan güncel bir temizleme metodu değildir. Teknoloji bu konuda gelişmiş bir cihazı sunarak, petekleriniz yerinde dururken, özel cihazın peteğe bağlanmasıyla temizleme işlemi yapılır.

Tek Başına Kimyasal Kullanılmıyor: Cihaz, içerisine kimyasal konulduktan sonra, sıcak su ve hafif basınç ile peteğin iç tesisatında devir daim yapar. Bu kireçlerin çözülmesini ve ortaya çıkan artıkların ise filtresine takılarak arınmasına olanak verir.

Petek Temizlemede Yanlış Bilinen Uygulamalar

Peteklerin temizlenmesi konusunda sizlere Avcılar petek temizleme hizmetini gelişmiş donanımlara sahip cihazlar ile sağlamaktayız. Memnuiyetiniz adına peteklerinizi sökmeden ve ortada çirkin bir görüntü bırakmadan, bizi çağırdığınız aynı gün içerisinde temizleme hizmetlerini sağlıyoruz. Bu yüzden peteklere su eklemek, içerisine kimyasal koyup bırakmak yerine, gelişmiş cihaz ile peteklerin iç tesisatının temizlenmesine olanak vermekteyiz. Ayrıca Avcılar ilçesinde de verdiğimiz hizmette sizler adına bilmenizi istediğimiz ayrıntılarda;

  • Petekler ısınmıyorsa, kombinin dereceğini arttırmak çözüm değildir,
  • En geç 2 senede 1 kez peteklerin temizlenmesi gerekir,
  • Petekler tek başına su eklenme ya da ilavesi ile temizlenmez ya da yerinden çıkartılarak çeşitli girişimlerin yapılmasına gerek yoktur,
  • Kalitesiz kimyasallar kullanılarak radyatörlerinize ciddi zararlar verebilirsiniz.

Bu yüzden deneyimli ekiplerimiz sizin adresinize gelerek, kaliteli bir Avcılar petek temizleme hizmeti sağlayacaklardır.