Petek temizliğinin temel amacı, suyun daha doğru şekilde engellere takılmadan düzenli bir şekilde peteğin iç tesisatında gezinebilmesidir. Suyun geçiş kanalları ve dönüş yolları kapanır ya da daralırsa, petekte ısı veriminde ciddi sorunlar oluşur. Üstün yanması ve altın yanmaması yada belirli bölümlerin sıcak olması bunların en temel örneğidir. Bu yüzden de Bakırköy petek temizleme hizmetini sizler adına özel kimyasal ve makine ile sağlamaktayız. Profesyonel olarak sağlanan bu hizmet, petek temizliğinde herhangi bir söküm işlemi olmadan gerçekleştirilir.

Deneyim Gerektiren Teknolojik Petek Temizleme İşlemi

Peteklerin temizlenmelerinin yapılması, sizin yakıt konusunda da tasarruf etmenizi sağlar. Ayrıca peteklerin ısı konusunda verim kaybı yaşamaması ve ömrünün uzaması da özellikle her yıl 1 kez yapılan temizlik işlemlerinde daha iyi bir geri dönüş almanızı sağlayacaktır. Bakırköy’de sizin için bunu sağlayarak, deneyimli ekiplerimiz ile petek temizleme çalışmalarını gerçekleştiriyoruz.

  • Sizler adına Bakırköy petek temizleme işlemlerinde;
  • Özel kimyasalları kullanmaktayız. Bu kimyasallar tamamen peteklerdeki katı haldeki kireçlerin çözülmesi için üretilmektedir,
  • Kimyasalın doğru şekilde yönlendirilmesi ve peteğin iç kısmında gezinebilmesi için temizleme cihazı kullanılır,
  • Cihaz, kimyasalı içerisinde barındırır ve ardından basınçlı su ile birlikte, peteğin iç aksamında gezinir,
  • Arta kalan tüm balçık, çamur yapısı ve kireç artıkları, makinenin kendi içindeki filtreye takılır,
  • Hiçbir kalıntı kalmaz ve bu işlem yapılırken petek sökülmez,
  • Makine ise peteğe bağlanarak en fazla 1 saate kadar temizleme yapılır

Bu sayede etkili bir temizlik verimi sağlanır ve kış ayarlında endişe etmeniz gereken bir husus ile uğraşmak zorunda da kalmazsınız.

Peteklerin Sökülmesi ve Suyla Temizlenmesi

Peteklerin sökümü ya da su eklenip havasının alınması, ısı etkisini doğrudan doğruya eski haline ulaştırmaz. Ayrıca sık sık yapılan hatalardan biri de petek ısısını kaybettiğinde, her zaman var olan ısı yarınızı kombine yükseltmenizdir. Bu kombinin ya da ısı derecesinin problemli olması değil, peteklerin tıkanmasına dayalı olarak ısı kaybının meydana gelmesinden olmaktadır. İstanbul içinde sizlere doğru çözüm olanaklarını sağlayarak temizleme hizmetlerini veriyoruz. Bu sayede peteklerinizi ısı verimini sağlarken, kombinizi gereksiz yükselttiğinizden kaynaklanan fazla faturaları da ödememiş olursunuz. Bakırköy petek temizleme hizmeti, gelişmiş cihazlar ve kaliteli kimyasallar ile müşteri odaklı gerçekleştirilmektedir.