Kış mevsimi yaklaşırken peteklerimizin ve kombimizin bakımını yaptırmamız önemlidir. Kışın soğuk havalarda ev içinde sıcak bir ortam oluşmasını sağlayan peteklerin bakımı kombilerle çok karıştırılır.

Kombi Temizleme; Kombinin düzenli bir şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol etmek ve gereken durumlarda parçalarını temizlemek için yapılan bakımdır.

Petek Temizleme; Profesyonel petek temizliği firmaları tarafından ısıtma sistemindeki tüm boruların ve peteklerin temizlenmesi de petek temizliğidir.

Biz de bu alanda kurumsal bir şirket olarak Bayrampaşa petek temizleme hizmetinde bulunuyoruz.

Petekler Ne Zaman Temizlenmelidir?

Petek temizliğinin doğru zamanda yapılıyor olması gerekir. Eğer düzenli şekilde peteklerinizin bakımını yaptırırsanız 2 senede bir kez petek temizliği yaptırabilirsiniz. İstanbul ilinde bu kapsamda çok sayıda müşterimiz oluyor.

Evinizdeki ya da iş yerinizdeki peteklerin bazıları ısınıyor diğerleri ısınmıyorsa, peteklerin üstü ya da altı bir türlü sıcak olmuyorsa, kombinin seviyesinin yükseltmenize rağmen petekler ısınmıyorsa ya da peteklerden bir ses geliyorsa Bayrampaşa petek temizleme hizmeti için profesyonel bir şirketle iletişime geçebilirsiniz.

Petek Temizliği Nasıl Yapılıyor?

Petek temizliği sektöründeki kurumsal firmalardan 2 senede bir kez düzenli olarak yardım isteyerek peteklerinizi temizlettirebilirsiniz. Bayrampaşa ilçesinde yaşamakta olan insanlara da bu konuda teknolojik makinelerle ve kimyasal sıvılarla özel olarak petek temizliği hizmeti veriyoruz.

  • Kombi kapatılır ve su giriş vanası kapatılır.
  • Tüm peteklerin giriş ve çıkış vanaları kapatılır. Sadece temizlenecek olan peteğin vanaları açılır.
  • Petek temizleme makinesinin bir hortumunu temizlenecek peteğin giriş vanasına diğer hortumu da çıkış vanasına takılır.
  • Çalıştırılan makine peteğin içine tazyikli su verir ve bu sayede petek borularında biriken pislikler ortadan kaldırılmış olur.
  • Bu sırada makinenin diğer hortumundan da petek içindeki pis ve kirli su en yakın gidere dökülür. Su berrak bir hal alana kadar işleme devam edilir.

Petek Temizliği Fiyatı Hakkında

Bizden isteyeceğiniz Bayrampaşa petek temizleme hizmeti için standart bir fiyat söz konusu değildir. Peteğin cinsine ve ısıtma sisteminin yapısına göre hizmet bedeli değişim gösterir. Aynı zamanda peteğin sayısı da hizmet bedelini etkileyen bir diğer unsurdur. Ancak her bütçeye uygun bir fiyatta petek temizliği yapılıyor.