İstanbul ilinde yaşayan insanlar kış mevsimin gelmesiyle birlikte geçen seneden tam verim alamadıkları peteklerini temizleterek evlerinde sıcak bir atmosfer yaratmak isterler. Bunun için de profesyonel petek temizliği firmalarından yararlanırlar. Beşiktaş petek temizleme taleplerinizi yerine getiriyor ve sizlerin içi pis su dolu petek borularınızı temizleyerek ve peteklerinizin eskisi gibi randımanlı çalışmasını sağlıyoruz.

Petek Temizliği ve Kombi Bakımı Aynı Şey Mi?

İnsanların en çok düştüğü hatalardan birisi de kombi bakımının petek temizleme ile aynı anlama geliyor zannetmeleridir. Ancak kombinizin bakımını yaptırmanız durumunda petekleriniz temizlenir anlamı çıkmaz.

Kombi Bakımı; Kombinin düzenli bir şekilde çalışmasını kontrol etmek ya da oluşan bir sorun durumunda kombinin parçalarının kontrol etmek üzere yapılan işleme kombi bakımı denir.

Petek Temizliği; Petek borularındaki kirli suyun ve havanın dışarı atılarak eskisi gibi daha verimli çalışmasını sağlamak üzere profesyonel tesisat firmalarının yaptığı işleme petek temizliği denir.

Petek Temizliği Nasıl Yapılıyor?

Beşiktaş petek temizleme taleplerinizde kaliteli şekilde hizmet veriyoruz. Teknoloji ürünü olan petek temizleme makinesi ve özel kimyasal sıvılarla peteklerinizi temizliyoruz.

  • Öncelikle kombinizi kapatıyoruz.
  • Ardından peteklerin giriş ve çıkış vanaları kapatılıyor. Sadece temizlenecek olan peteğin vanaları açık kalıyor.
  • Özel petek temizleme makinesindeki hortumları peteğin giriş ve çıkış vanalarına yerleştiriyoruz.
  • Sonrasında makineyi çalıştırarak petek borularına tazyikli su veriyoruz. Bu sayede boru içindeki pislikler temizlenmiş oluyor.
  • Makinenin bir diğer borusundan da temizlenen pisliklerden kaynaklı kirli su dışarıya döküyor.
  • Kirli su temiz bir hale gelene kadar bu işlem devam ediyor ve sırasıyla tüm peteklere aynı işlemler uygulanıyor.

Petek Temizliği Sayesinde Kazanılan Avantajlar

Beşiktaş ilçesinde ikamet eden ev ve iş yerlerindeki petekleri temizleyerek düşük bir petek ayarında dahi daha verimli petek ısınını sağlamış oluyoruz. Bu sayede kombi de fazla çalışmadığı için dayanım ömrü artmış oluyor.

Kombiniz düşük bir ayarda çalışırken petekleriniz verimli şekilde ısınacağı için yüksek kombi petek ayarına gerek kalmıyor. Böylece Beşiktaş petek temizleme hizmetimizle sizlerin doğalgaz faturasına da yardımcı oluyoruz.