Beyoğlu petek temizleme hizmetimiz ile bu ilçede yaşamakta olan insanların peteklerini kış mevsimin soğuk havalarına hazır hale getiriyoruz. Bu sayede kombinizi düşük bir ayarda çalıştırmanıza karşın petekleriniz güzel bir şekilde çabucak ısınır.

İstanbul ilinin tüm ilçelerinde kaliteli ve profesyonel şekilde petek temizliği hizmeti veriyoruz. Bu işlem için özel makine ve kimyasal sıvılar kullanıyoruz. Bu sayede hem petekleriniz içindeki pisi temizliyor hem de sonrasında oluşacak kireçlenmeyi de önlüyoruz.

Petek Temizliği Kombi Bakımı İle Aynı Mı?

Birçok insanın karıştırdığı nokta ise kombi bakımı ile petek temizliğinin aynı anlama geldiğini sanmasıdır. Ancak ikisi birbirinden farklı olarak bakımları yapılır. Beyoğlu ilçesinde yaşayan müşterilerimize verdiğimiz hizmet doğrultusunda sizlere bu iki bakımın ne anlama geldiğinden bahsedelim.

Kombi Bakımı; Kombinin düzenli çalışıp çalışmadığını kontrol etmek ve düzenli şekilde çalışmasını sağlamak amacıyla yapılan işlemlere kombi bakımı denir.

Petek Temizliği; Petek içinde biriken kirli suyun ve fazla havanın dışarıya atılarak peteğin daha çabuk ısınmasını sağlamaya ise petek temizleme denir.

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

Peteklerinizi genel olarak 2 senede bir kez olacak şekilde düzenli olarak temizletmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra peteğiniz tam olarak ısınmıyorsa peteğinizin alt ya da üstü diğer yerine göre sıcak değilse ev ve iş yerindeki peteklerin bazıları çalışmıyorsa ve petekten ses geliyorsa Beyoğlu petek temizleme hizmetini talep edebilirsiniz.

Petek Temizleme İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Petek temizliği sırasında firmamız özel temizlik cihazı ve özel kimyasal sıvılar kullanıyor. Bu sayede profesyonelce peteklerinizi temizliyoruz.

  • Önce kombinizi ve kombinizdeki su vanasını kapatıyoruz.
  • Ardından peteklerinizdeki su giriş ve çıkış vanalarını kapatıyoruz. Bu sırada sadece temizlenecek peteği açık bırakıyoruz.
  • Makinenin hortumlarını peteğin su giriş ve çıkış vanasına bağlıyoruz.
  • Peteğin su giriş vanasına makine sayesinde tazyikli su gönderiyoruz.
  • Böylece diğer hortumdan petek içindeki kirli su dışarıya çıkar.
  • Kirli su yerine temiz su akana kadar işleme devam ediyoruz ve sırasıyla bu adımları tüm peteklerde deniyoruz.

Görüldüğü üzere kaliteli ve son derece teknolojik cihazlarla Beyoğlu petek temizleme hizmeti veriyoruz.