Kış mevsiminin gelmesi ile birlikte ülkemizde İstanbul ve diğer tüm illerdeki insanlar peteklerinin bakımını yaptırıp kışa hazırlanıyorlar. Petekler kullanıldığı sürece içerisinde pislikler birikir. Biriken bu pislikler de peteklerin eskisi gibi verimli çalışmasını engeller. Bundan dolayı kombiyi ne kadar çok açarsanız açın peteğiniz bir türlü düzgün ısınmaz. Bu da boş yere doğalgaz faturası ödemenize sebep olur.

Siz de peteklerinizin bakımını yaptırmak isterseniz Esenler petek temizleme firması olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Teknolojik petek temizleme cihazı ve özel kimyasal sıvılarla sizlerin peteklerini temizleriz.

Petek Temizliği Gerekli mi?

İnsanlar arasında en yanlış bilinen şeylerden birisi de kombinin bakıma ihtiyacı varken peteğin bakıma ihtiyacı yoktur düşüncesidir. Kombinize bakım yaptırsanız dahi petekleriniz bundan dolayı temizlenmiş olmaz. İkisi de birbirinden farklı şeylerdir. Gelin Esenler ilçesinde petek temizliği hizmeti veren kurumsal şirket olarak sizlere bu farkı gösterelim.

Kombi Bakımı; Kombinin düzenli çalışıp çalışmadığını kontrol eden ve bir sorun durumunda parça tamiri yapılarak kombinin çalışmasının düzene oturtturulmasına kombi bakımı denir.

Petek Temizliği; Peteklerin verimsiz çalışması nedeniyle içindeki pisliklerin dışarıya atılmasını sağlayan temizliğe petek temizliği denir.

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

  • Genel itibariyle peteklerinizin temizliğini 2 senede bir kez olmak üzere düzenli şekilde yaptırmanız gerekiyor. Ancak bazı özel durumlarda acil şekilde Esenler petek temizleme firması olarak bizden hizmet isteyebilirsiniz.
  • Peteğin altının ya da üstünün diğer kısmına göre sıcak olmaması
  • Ev ya da iş yerindeki petekler arasında sıcaklık farkının olması
  • Kombide petek ayarı yükseltilmesine karşın petekte sıcaklığın bir türlü istenen seviyeye gelmiyor olması
  • Peteğin ses çıkarması

Petek Temizliği Fiyatları

Peteklerin temizlenmesi için piyasada sabit bir fiyat yoktur. Birtakım özelliklere göre Esenler petek temizleme hizmetinin hizmet bedeli değişim gösteriyor. Ancak yinede petek temizliği için cebinizden çok fazla para çıkmaz. Hele ki fazladan ödediğiniz doğalgaz kullanımının yanında çok ucuz kalır.

Petek Temizliği Fiyatını Etkileyen Unsurlar; Ev ve iş yerindeki petek sayısı, peteğin yapısı (döküm petek, alüminyum malzemeli petek gibi), ısıtma sisteminin yapısı gibi unsurlar petek temizleme sonrasında alacağımız fiyatta farklılık yaratır.