Esenyurt petek temizleme şirketi olarak müşterilerimize kaliteli hizmetler sağlıyoruz. Peteklerin içindeki pislikleri temizleyerek peteklerin daha verimli çalışmasını sağlıyoruz. Bu sayede soğukların gelmesiyle birlikte evinizde sıcacık oda içinde oturabilirsiniz.

Petek Temizliği Gerekli Midir?

Petek temizliği ülkemizde gereksiz olarak görülen hizmetlerden birisidir. Ülkemizde İstanbul Ankara İzmir gibi tüm illerde kombi bakımı ile çok karıştırılır. Ancak kombi bakımı ile petek temizliği aynı değildir.

Kombi Bakımı; Kombinin düzenli çalışması için yapılan kontroller ve kombi parçalarının tamiratına kombi bakımı deniyor.

Petek Temizleme; Petek içindeki pisliklerin temizlenmesi ve peteklerin daha randımanlı çalışmasını sağlamak için yapılan bakıma petek temizliği deniyor.

Görüldüğü üzere kombi bakımı ile petek temizliği oldukça farklıdır. Bundan dolayı Esenyurt petek temizleme firması olarak içi pislikle dolmuş peteklerin tekrardan randımanlı çalışması için petek temizleme işlemine tabi tutulması gereklidir.

Petek Temizliğinde Kullanılan Araçlar

Artık eskisi gibi petek temizliğinde petekler sökülmüyor. Bunun yerine son model teknolojik cihaz yardımıyla ev ve iş yerlerindeki peteklerin temizliği yapılıyor. Esenyurt ilçesindeki faaliyetlerimizde de petek temizleme cihazı ve kimyasal sıvılar yardımıyla peteklerinizi kaliteli şekilde temizledik.

Petek Temizliği Nasıl Yapılıyor?

Petek temizliği için profesyonel bir şirketten yardım almalısınız. Bu sayede peteklerinizi düzgün biçimde randımanlı haline getirebilirsiniz.

  • İlk olarak kombi kapatılıyor.
  • Sonrasında sadece bir petek açık bırakılıp diğerlerinin vanaları kapatılıyor.
  • Vanaları açık olan peteğin her iki vanasına temizleme cihazının hortumlarını takıyoruz.
  • Cihazı çalıştırıp peteğin su giriş vanasına tazyikli su gönderiyoruz.
  • Bu tazyikli su petek içindeki pislikleri alarak çıkış vanasından kirli su olarak dışarıya çıkıyor.
  • Kirli su temiz su halini alana kadar işlem devam ettirilir.
  • Sonra tüm işlemler diğer peteklere de uygulanır.
Petek Temizliğinin Önemi

Esenyurt petek temizleme hizmetimiz sayesinde sizlerin içi pislikle dolmuş peteklerini temizliyoruz. Bu sayede kombide ayarladığınız petek sıcaklığı peteklerde de kendini belli eder. Randımanlı şekilde istenilen gibi çalışan petekler evi ve iş yerini ısıtacaktır. Aynı zamanda kombiyi çok yakmadığınız için doğalgaz faturasına da çok para ödeme zorunda kalmazsınız.