İstanbul ilindeki profesyonel tesisat firması olarak tüm ilçelerdeki müşterilerimizin talepleri doğrultusunda petekleri temizliyoruz. Bu sayede kış mevsiminde kombinizi düşük seviyede tutsanız dahi petekleriniz odalarınızı güzel bir randımanla ısıtır. Bundan dolayı da eskiden çok yüksek ödediğiniz doğalgaz faturalarınıza Fatih petek temizleme hizmetimiz sayesinde daha düşük miktarlar ile ödeyebilirsiniz.

Petek Temizlemeye Gerek Var Mı?

Petek temizleme ülkemizde aslında çok da gerekli görülmeyen bir iştir. Genellikle insanlar kombilerinin bakımlarını yapıyorlar ve petek temizliğini de gereksiz görüyorlar. Ancak Fatih petek temizleme şirketi olarak bunun tamamen yanlış olduğunu söylüyoruz.

Kombi Bakımı; Kombilerin düzenli şekilde çalışmasını kontrol etmek ve çalışmadığı durumlarda onu tamir etmek için yapılan bakıma kombi bakımı denir.

Petek Temizliği; Petekler içinde biriken pisliklerin temizlenmesi ve bu sayede peteklerin randımanlı çalışmasını sağlamak için yapılan işleme petek temizliği denir.

Petek Temizliği Nasıl Yapılıyor?

Fatih ilçesinde yaptığımız kaliteli petek temizliği hizmetimizde teknolojinin son modeli olan özel bir temizlik cihazı kullanıyoruz. Buna ek olarak kimyasal özel sıvıları da petek temizliği sırasında kullanıyoruz.

İlk olarak kombinin su vanası ve kombinin kendisi kapatılır. Ardından da temizlenecek olan petek hariç diğerlerinin giriş ve çıkış vanaları kapatılır. Sonra açık peteğin vanalarına özel cihazımızın hortumlarını takıyoruz. Sonra makineyi çalıştırıyor ve giriş vanasından peteğe tazyikli su veriyoruz. Bu su petek içindeki pislikleri çıkış vanasından dışarıya kirli su şeklinde çıkarıyor. Kirli su temiz suya dönene kadar işleme devam ediliyor. Bu şekilde petek temizlenmesi tamamlanmış oluyor.

Diğer peteklere de aynı işlemler uygulanıyor. Toplamda 1 – 2 saate ev ve iş yerinizdeki petek temizliğini tamamlamış oluyoruz.

Petek Temizliğinin Önemleri Nelerdir?

Fatih petek temizleme firması olarak müşterilerimizin peteklerini temizleyip onlara kaliteli bir hizmet sunuyor. Bu temizleme hizmetimizin yanı sıra önemli avantajları da sizlere kazandırıyoruz.

  • Kombiyi düşük dereceye getirseniz dahi peteklerde ideal ısıya erişirsiniz
  • Tüm peteklerde aynı sıcaklığı hissedersiniz
  • Kombinin pompası daha az çalışacağından kombinin dayanım ömrü azalmaz
  • Kombideki doğalgaz sarfiyatınız azalmış olur