Gaziosmanpaşa petek temizleme hizmetimiz sayesinde ev ve iş yerlerinde içi pislikle dolmuş ve artık randımanlı şekilde ortamı ısıtmayan petekleri temizliyoruz. Böylece petekler daha randımanlı şekilde çalışarak düşük ayardaki kombi bile ortamı iyi şekilde ısıtacaktır. Bu sayede eskisi gibi yüksek tutarlı doğalgaz faturaları da ödemek zorunda değilsiniz.

Petek Temizliği Kombi Bakımıyla Karıştırılıyor

Ülkemizde özellikle de İstanbul gibi büyük illerde petek temizliği kombi bakımı ile karıştırılıyor. Kombi bakımını yaptırmış olan insanlar peteklerini temizletme gereği duymuyorlar. Ancak kombi bakımı ile petek temizliği birbirinden tamamen farklıdır.

Kombi Bakımı; Kombilerin düzenli olarak çalışıp çalışmadığını kontrol etmek ve düzensiz çalışmasında da parça değişimi ile tamiratını yapmak üzere yapılan bakıma kombi bakımı denir.

Petek Temizliği; Petekler içindeki pisliklerin dışarıya atılmasını sağlamak ve bu sayede peteğin daha çabuk ısınmasını sağlamak için yapılan işleme petek temizliği denir.

Petek Temizliği Hangi Durumlarda Yapılır?

Gaziosmanpaşa ilçesinde yaşayan insanlar için;

  • Peteğin ortamı yeterli ısıtmadığı durumlarda
  • Komide seviyeyi yükseltmenize rağmen petekteki sıcaklık istenilen seviyede olmadığı durumlarda
  • Ev ya da iş yerindeki tüm peteklerin aynı sıcaklıkta olmadığı durumlarda
  • Peteğin üstü ile altının aynı sıcaklıkta olmadığı durumlarda

Bunların yanı sıra Gaziosmanpaşa petek temizleme şirketi olarak her iki senede bir kez peteklerinizi temizletmenizi öneriyoruz. Bu sayede petekleriniz odaları sıcak hale getirir.

Petek Temizliği Evde Yapılır Mı?

Petek temizliği için illa da profesyonel bir şirketten yardım almak zorunda değilsiniz. Evde kendiniz de petek temizliğinizi yapabilirsiniz. Ancak bunun için peteğinizi yerinden sökmeniz gerekir. Aynı zamanda çok meşakkatli bir iş olduğu için evde bununla uğraşmamalısınız. Profesyonel bir şirketten yardım almanız daha doğru şekilde peteklerinizin temizlenmesini sağlar.

Petek Temizliği Doğalgaz Faturanızı Düşürür

Petekleriniz içinde pislikler varken kombiyi ne kadar yükseltseniz de petekleriniz bir türlü evinizi ısıtmaz. Bu durumda siz de kombiyi sürekli maksimumda tutacak ve yüksek doğalgaz faturaları ödeyeceksiniz. Ancak Gaziosmanpaşa petek temizleme firması olarak sizin peteklerinizin daha randımanlı çalışmasını sağlarız. Bu sayede kombi düşük seviyede çalışırken bile evin içini rahatlıkla ısıtabilirsiniz.